Spółka Profix jest dostawcą wysokiej jakości narzędzi , elektronarzędzi i odzieży roboczej.

Firma zatrudnia 250 pracowników i jest jednym z największych dystrybutorów narzędzi, elektronarzędzi i odzieży roboczej w Polsce. Odpowiada za cały proces zakupu towarów od producentów, zarządza i organizuje sieć handlową, produkuje pod markami własnymi, prowadzi obsługę logistyczną, a także realizuje planowe działania marketingowe. Wspiera swoich odbiorców wspólnymi działaniami marketingowymi.

Nasze marki

W ofercie PROFIX znajdują się wysokiej jakości narzędzia PROLINE, elektronarzędzia dla profesjonalistów i hobbystów TRYTON i VULCAN oraz odzież robocza i BHP marki LAHTI PRO, będące połączeniem bezpieczeństwa i nowoczesnego, modnego designu.

 

Historia

PROFIX powstał na samym początku istnienia wolnego rynku w Polsce, na przełomie 1993 i 1994 roku. Firma rosła razem z rodzimą gospodarką. W latach 90-tych rynek był niezwykle chłonny, ale i niestabilny. Z czasem, aby odpowiedzieć na zapotrzebowanie klientów poszukujących narzędzi bardzo dobrej jakości, ale i korzystnych cenowo, postanowiliśmy wprowadzić własne marki.

W 1998 roku na rynek weszły narzędzia ręczne PROLINE. Marka szybko odniosła błyskotliwy sukces. Już rok później w sprzedaży była pełna gama produktów PROLINE. Sukces PROLINE spowodował, że na rynek wprowadzaliśmy sukcesywnie kolejne marki (elektronarzędzia TRYTON i VULCAN oraz odzież roboczą LAHTI PRO).

W 2006 roku kupiliśmy działkę inwestycyjną o powierzchni 1,5 tyś. kw. Powstała na niej nowoczesna siedziba firmy z powierzchnią biurową wielkości 2,5 tyś. m kw. Stworzyliśmy także magazyn o powierzchni 10 tyś. m kw. i wysokości 12,5 m, który pracuje w trybie 24-godzinnym.

Rok 2018 przyniósł kolejny dynamiczny skok w rozwoju firmy. Firma została rozbudowana o nowe Centrum Logistyczno-Handlowe. Inwestycja trwała dwanaście miesięcy i obejmowała dobudowanie do istniejących już magazynów nowych powierzchni i połączenia ich w jeden "organizm". Przestrzeń magazynowa zwiększyła się o 8000 mkw, powstał także specjalnie wydzielony budynek o powierzchni 3000 mkw przeznaczony na działalność serwisowo-badawczo-usługową. Swoją siedzibę mają w nim trzy bardzo istotne dla klientów Profix działy: Serwis, Dział Logowania oraz Jednostka Badawczo-Rozwojowa.

 

Jakość i logistyka

Tym co pozwala naszej firmie skutecznie konkurować z innymi markami jest logistyka.
Dzięki temu jesteśmy w stanie dostarczać klientom zamówione produkty nawet w ciągu doby.
Od samego początku nasza firma stawiała na jakość. Sprawdzeni dostawcy współpracują z nami od lat.

W produkcji kierujemy się profesjonalizmem wykonania, a nie ceną, dlatego też PROFIX stworzył jednostkę badawczo-rozwojową, która czuwa nad jakością naszych produktów. Testujemy je zarówno w trakcie produkcji jak i po jej zakończeniu, dlatego nasi klienci otrzymują sprzęt najwyższej klasy.
 

Nad jakością naszych produktów czuwa specjalnie stworzona Jednostka Badawczo-Rozwojowa.

Kapitał ludzki

PROFIX zatrudnia obecnie 250 pracowników. Wiemy, że na sukces firmy pracują wszyscy jej pracownicy, dlatego tak wielką wagę przykładamy do tworzenia przyjaznego i stabilnego środowiska pracy. Wiele osób związanych jest z nami od 5, 10 a nawet 15 lat. To właśnie kapitał ludzki sprawia, że PROFIX z roku na rok coraz bardziej się rozwija.
 

Nasza sieć sprzedaży to ponad 50 biur handlowych na terenie całego kraju.

Sprzedaż

Na sieć sprzedaży Profix, składa się ponad pięćdziesiąt Biur Handlowych swym zasięgiem obejmujących terytorium całego kraju. Produkty znajdujące się w ofercie Profix trafiają do 5000 odbiorców biznesowych (sklepów, salonów technicznych) w Polsce i za granicą.

Eksport

Profix prowadzi sprzedaż eksportową do wielu krajów Europy. Na liście największych odbiorców są firmy m.in. z następujących krajów: Rosji, Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, Rumunii, Słowacji, Czech, Litwy, Łotwy, Estonii, Grecji, Chorwacji, Szwecji, Islandii, Holandii oraz Bułgarii.

Nagrody

Profix jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. W minionym roku, już po raz kolejny, firma znalazła się w gronie Gazeli Biznesu. To nie koniec sukcesów. Rok 2019 przyniósł jednej z naszych marek najbardziej prestiżowe wyróżnienia. Marka Proline została uhonorowana Złotym Laurem Konsumenta oraz wyróznieniem Top Marka 2019. 

W minionych latach Profix również był nagradzany Medalem Europejskim, zdobywał tytuł Przedsiębiorstwa Fair Play oraz znalazł się na liście Diamentów Forbesa.

W działaniu firmy bardzo ważne są projekty wspierające lokalne przedsięwzięcia. W ten sposób Profix chce podkreślić, że w biznesie liczą się nie tylko osiągnięcia biznesowe, ale również interesy społeczne.

 

Firmy zainteresowane współpracą zachęcamy do kontaktu z działem handlowym.

Produkty z oferty PROFIX trafiają do 5000 odbiorców biznesowych, w tym sklepów i salonów.

Wysoko cenimy sobie współpracę z naszymi partnerami, dlatego oferujemy atrakcyjne warunki kooperacji.

Jeśli jesteś sklepem i chcesz nawiązać z nami współpracę zapraszamy do kontaktu z naszym przedstawicielem.

Sklepy Patronackie PROLINE to największy i najbardziej rozpoznawalny program, zrzeszający najlepsze sklepy i lojalnych Partnerów marki PROLINE, oferującej narzędzia ręczne i elektronarzędzia. Nasi partnerzy mogą liczyć na całą paletę korzyści i profitów, które zapewnia firma PROFIX. Dziś w gronie tym znajduje się 390 sklepów. Sklepy Patronackie PROLINE otrzymują atrakcyjniejsze warunki zakupowe, wsparcie marketingowe, a także dodatkowe promocje i bonusy.

WŁAŚCICIELE SKLEPÓW

Właściciele sklepów mogą korzystać z bogatego programu szkoleń produktowych i handlowych, aby podnosić swoje kompetencje. Każdy miesiąc współpracy zwiększa Państwa korzyści. Dzięki nowo podjętym działaniom marketingowym program Sklepów Partonackich PROLINE, jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijającym się akcji partnerskich.

 

KLUB TRYTON

Klub TRYTON zrzesza najbardziej aktywne punkty sprzedaży z kategorii elektronarzędzi. Właściciele sklepów uczestniczących w akcji mogą liczyć na atrakcyjniejsze warunki zakupowe oraz spacjalne oferty handlowe. Dodatkowo, firma PROFIX zapewnia także wsparcie wizerunkowo-marketingowe. Obecnie w programie uczestniczy ponad 50 sklepów w całej Polsce.

 

 

PROFIX jest dostawcą wysokiej jakości narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, chemii technicznej i odzieży roboczej.

JEŚLI PROWADZISZ FIRMĘ...

...i potrzebujesz regularnych dostaw asortymentu, zapraszamy do zapoznania się z szeroką gamą naszych produktów. Oferta naszej firmy sprosta oczekiwaniom zarówno dużych zakładów produkcyjnych, jak i średnich czy mniejszych firm. W naszych katalogach znajdziecie Państwo wysokiej jakości produkty w przystępnych cenach.

Zachęcamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami handlowymi w celu przygotowania specjalnej oferty.

kontakt

W sklepach PROFIX znajdziesz nie tylko najwyższej jakości narzędzia ręczne, ale także wysokiej klasy modną odzież roboczą oraz solidne elektronarzędzia.

Zapraszamy i zachęcamy Państwa do zakupu naszych produktów. Produkty oferowanych marek możecie Państwo nabyć poprzez nasz sklep internetowy lub sieć dystrybutorów na terenie całego kraju.

Poniżej znajdują się odnośniki do naszego sklepu oraz mapy dystrybutorów w kraju.

LAHTI PRO - BEZPIECZEŃSTWO W MODZIE

Odzież robocza LAHTI PRO to połączenie modnego skandynawskiego designu z najlepszymi właściwościami ochronnymi. Ubrania i obuwie tej marki dedykowane są zarówno dla profesjonalistów poszukujących odzieży zapewniającej bezpieczeństwo, jak i dla majsterkowiczów, którzy w domowym zaciszu oddają się swojemu hobby. Wśród produktów LAHTI PRO znaleźć można pełną gamę ubrań, butów, masek, okularów i gogli ochronnych oraz kasków. Produkty LAHTI PRO zapewniają komfort i bezpieczeństwo nawet podczas wykonywania najtrudniejszych zadań. Gwarancją ich wytrzymałości i skuteczności są innowacyjne materiały, stosowane między innymi przez osoby uprawiające sporty ekstremalne.

 

PROLINE - NARZĘDZIA Z CHARAKTEREM

Jeśli szukasz narzędzi ręcznych, możesz je wybrać z szerokiego spektrum produktów marki PROLINE. Nasze narzędzia wybierane są przez profesjonalistów. Wieloletnie doświadczenie i rygorystyczne standardy produkcji sprawiają, że na narzędziach PROLINE można polegać. Przydadzą się one niemal w każdej pracy. Dobór właściwych narzędzi to klucz do sukcesu zarówno w pracy, jak i w domu. Dzięki narzędziom PROLINE każda robota staje się łatwiejsza.

 

 

TRYTON - iPROSTA ROBOTA

W sklepach PROFIX znajdziesz także profesjonalne elektronarzędzia marki TRYTON. Przeznaczone są dla fachowców oraz osób, które lubią same wykonywać nawet najbardziej skomplikowane prace w domu i ogrodzie. Narzędzia TRYTON pozwalają na szybkie i wygodne uporanie się z robotami domowymi i rzemieślniczymi. Dzięki elektronarzędziom naszej marki możesz bez trudu sam zbudować altanę, ogrodzenie czy położyć kafelki w łazience. Narzędzia TRYTON są solidne i łatwe w obsłudze. Tryton iProsta Robota.

 

 

W naszej ofercie znajduje się ponad 10 tysięcy różnych produktów, które pomogą Ci stać się profesjonalistą w każdym calu.


e-mail

kontakt

Kontakt

Centrum Dystrybucyjno-Handlowe PROFIX

Łomna Las, ul. Dobra 3 05-152 Czosnów tel. +48 22 78-59-600 tel. +48 22 78-59-610 e-mail: profixtools@profix.com.pl

PROFIX LOGO © Profix2022