LAHTI PRO ZŁOTĄ BUDOWLANĄ MARKĄ ROKU 2021
22 Czerwiec 2021 • Komunikaty prasowe

LAHTI PRO ZŁOTĄ BUDOWLANĄ MARKĄ ROKU 2021


Marka LAHTI PRO zyskała ponownie uznanie rynku za sprawą prestiżowego projektu badawczego BUDOWLANA MARKA ROKU edycja 2021. Nasze produkty zostały wytypowane przez Centrum Badania i Analiz Rynku oraz ocenione przez profesjonalistów z branży generalnego wykonawstwa budowlanego z całej Polski plasując się na 1 miejscu w swojej kategorii. Użytkownicy odpowiadali na pytania zawarte w ankietach badawczych w I kwartale 2021 r. Pod uwagę brano między innymi

częstość stosowania danej marki, jej ocenę jakościową vs. konkurencja oraz stosunek jakości do ceny.

Respondenci badania byli przedstawicielami pełnej palety zawodów związanych z budownictwem – od prac ogólnobudowlanych i konstrukcyjnych po dekarzy, monterów stolarki i instalatorów. Tak szerokie ujęcie badanej branży gwarantuje wysoką miarodajność osiągniętych wyników. Po raz

kolejny potwierdziła się również wysoka świadomość marki LAHTI PRO, na którą brand systematycznie zapracował przez 10 lat swej obecności na rynku.

- Tegoroczne wyróżnienie cieszy tym bardziej, że stanowi potwierdzenie wysokiej pozycji z roku 2020. Stało się tak mimo nadzwyczajnego charakteru całego zeszłego sezonu budowlanego. W warunkach wzrostu znaczenia bezpieczeństwa na budowach LAHTI PRO okazało się najlepszym wyborem w opinii branży. To zobowiązuje. -

Powiedziała Joanna Woźniak dyrektor marketingu PROFIX podczas uroczystego wręczenia statuetki

BMR 10 czerwca w Hotelu Windsor w Jachrance.

 

czytaj więcej

PROFIX GAZELĄ BIZNESU 2020
4 Marzec 2021 • Komunikaty prasowe

PROFIX GAZELĄ BIZNESU 2020


W 2020 roku podobnie jak w latach ubiegłych PROFIX znalazł się w prestiżowym gronie Gazel Biznesu - najbardziej dynamicznych polskich przedsiębiorstw z sektora MŚP.

W 2019 roku warszawskie przedsiębiorstwo zrealizowało zakładane cele biznesowe i utrzymało wysoką dynamikę wzrostu wartości sprzedaży. Za pośrednictwem firmy na rynek trafiło wiele nowych, innowacyjnych produktów, które poprawiają efektywność i bezpieczeństwo pracy.

Dostarczając nowoczesne narzędzia i odzież ochronną Profix pomaga innym podmiotom skuteczniej konkurować na rynku zwiększając efektywność wykonywanych prac. Firmy korzystające z rozwiązań Proline, Lahti Pro i Tryton lepiej stawiają czoła nowym wyzwaniom.

Obecność w gronie Gazel Biznesu to świetna rekomendacja. Kojarzy się z prestiżem i zarazem odzwierciedla dobrą reputację oraz wiarygodność firmy. Wskazuje jednocześnie, że przedsiębiorstwo rozwija się stabilnie. Jest wiarygodnym partenrem biznesowym, z którym warto współpracować.

Aby zostać Gazelą Biznesu firma musi przez trzy lata z rzędu zwiększać obroty i osiągać zysk. Projekt realizowany jest przez dzienniki ekonomiczne należące do grupy wydawniczej Bonnier. Weryfikacją danych zgłoszonych przez przedsiębiorców zajmują się analitycy wywiadowni gospodarczej Coface Poland.

czytaj więcej

Certyfikat członkostwa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców
12 Październik 2020 • Komunikaty prasowe

Certyfikat członkostwa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców


Warto przypomnieć, że firma Profix jest certyfikowanym członkiem Związku Przedsiębiorców i Pracowników, który zrzesza pracodawców małych i średnich firm, zatrudniających od 1 do 250 pracowników, niezależnie od branży w jakiej działają.
Związek został założony w czerwcu 2010 roku w celu podniesienia potencjału oraz zwiększeniu roli sektora MSP, a więc 99,8% polskich przedsiębiorstw, które zatrudniają ¾ Polaków i wytwarzają 67% PKB. Dodatkowo, związek wspiera wszelkie aktywności zmierzające do wyeliminowania z polskiego prawodawstwa ograniczeń działalności gospodarczej przekraczających wymagania UE wg formuły EU+0.

 

czytaj więcej

Złoty Laur Konsumenta 2020 dla PROLINE
9 Wrzesień 2020 • Nowości

Złoty Laur Konsumenta 2020 dla PROLINE


Miło nam poinformować, że także w 2020 roku marka PROLINE została uhonorowana złotym laurem konsumenta w kategorii narzędzia ręczne. Cieszy nas to bardzo, ponieważ ten tytuł jest dowodem na to, że Polacy doceniają wysoką jakość naszych narzędzi i polecają je innym. wszystkim, którzy w tegorocznym badaniu oddali swój głos na PROLINE - serdecznie dziękujemy.

Uznanie konsumentów jest potwierdzeniem najwyższej jakości narzędzi oznaczonych marką PROLINE. To dla nas wyjątkowo ważne wyróżnienie dlatego, że o wynikach plebiscytu decyduje najbardziej obiektywne jury, czyli sami konsumenci.

Laur Konsumenta to bez wątpienia jeden z najbardziej prestiżowych ogólnopolskich projektów konsumenckich, w ramach którego co roku wybierane są najbardziej popularne i godne zaufania marki, produkty, a także usługi.

Na podstawie wieloetapowego sondażu danej marki, przeprowadzanego wśród konsumentów, uwzględniane są następujące czynniki: m.in. innowacyjny charakter produktów/usług, elementy przewagi konkurencyjnej czy dynamika wzrostu popularności. Badania opinii prowadzone są podczas rozmowy telefonicznej oraz za pomocą sond na popularnych portalach internetowych, w tym na portalach branżowych, serwisach tematycznych oraz na portalach informacyjno-społecznościowych.

czytaj więcej

ZAPRASZAMY - XVIII TARGI PSB
27 Luty 2020 • Nowości

ZAPRASZAMY - XVIII TARGI PSB


W Targach Kielce już niebawem odbędzie się kolejna edycja Targów Budowlanych PSB.

To jedna z najważniejszych imprez o takim charakterze w całym kraju.

Targi PSB w Kielcach odbędą się już po raz osiemnasty.

To wydarzenie postrzegane jest jako miejsce prezentacji najnowszych trendów i rozwiązań dotyczących budownictwa.

Nie zabraknie tam również naszych marek PROLINE, LAHTI PRO oraz TRYTON z szeroką paletą produktów oraz całą gamą nowości na rok 2020. 

ZAPRASZAMY do odwiedzenia naszego Stoiska!

XVIII TARGI Grupy PSB
4-5 marzec 2020
Kielce
Hala A, Stoisko nr 33

czytaj więcej

MONTERIADA 2020 - ZAPRASZAMY!
22 Styczeń 2020 • Nowości

MONTERIADA 2020 - ZAPRASZAMY!


MONTERIADA to cykl wydarzeń, prezentacji i pokazów związanych z promowaniem dobrych praktyk montażowych.

Już kolejny rok z rzędu, będziemy mieli możliwość obserwować prawidłowe oraz bezpieczne techniki montażu. Podczas zbliżającej się Monteriady 2020 dowiemy się, jakie stosować materiały i techniki pracy, jakimi narzędziami pracować. To ogromna część wiadomości, która pozwoli na wykonywanie pracy w sposób profesjonlny i bezpieczny.

 

 

Przy tego typu pracach ważne jest nie tylko bezpieczeństwo wykonanej konstrukcji, ale również swoje własne. Ciało ludzkie jest w tym momencie najdelikatniejszym elementem narażonym na kontuzje i urazy. Niejednokrotnie długie godziny ciężkiej pracy powodują ból i wyczerpanie. Aby zminimalizować zmęczenie oraz poczuć się komfortowo w miejscu pracy, warto przyjrzeć się ofercie ubrań roboczych i ochronnych Lahti Pro. Monterzy będą pracowali w specjalnie zaprojektowanej, podnoszącej bezpieczeństwo i komfort linii ubrań Slim Fit.

 

ZAPRASZAMY: 

MONTERIADA 2020

Targi BUDMA - MTP Poznań

4-7 luty 2020

Hala nr 5

czytaj więcej

Gazele Biznesu 2019
7 Styczeń 2020 • Nowości

Gazele Biznesu 2019


Już kolejny rok z rzędu Profix, jako jeden z wiodących producentów oraz dystrybutorów narzędzi ręcznych, elektronarzędzi oraz odzieży roboczej i BHP, znalazł się wśród najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw w Polsce oraz został uhonorowany tytułem „Gazeli Biznesu”.

Gazele Biznesu jest rankingiem najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. Jest to najpopularniejsze i najstarsze zestawienie. Projekt realizowany jest przez dzienniki ekonomiczne należące do grupy wydawniczej Bonnier. W Polsce ranking sporządza dziennik "Puls Biznesu", nieprzerwanie od 2000 roku.

Gazela to firma małej lub średniej wielkości, która dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów. Autorem rankingu jest wywiadownia gospodarcza Coface Poland, która jest odpowiedzialna za weryfikację danych finansowych zgłoszonych przedsiębiorstw.

czytaj więcej

PROLINE Z GODŁEM TOP MARKA
26 Listopad 2019 • Nowości

PROLINE Z GODŁEM TOP MARKA


W ostatnich dniach października PROLINE został uroczyście przyjęty do elitarnego grona marek, którego członkowie rokrocznie – mimo zmieniających się trendów rynkowych – utrzymują czołową pozycję w plebiscycie Laur Konsumenta. Został wyróżniony przez organizatora programu Laur Konsumenta przyznaniem Godła Top Marka. Tym prestiżowym godłem mogą się pochwalić marki o szczególnej pozycji – niekwestionowani liderzy w swojej kategorii. Ostatecznej oceny pozycji marki wśród konkurencyjnych firm dokonuje komisja konkursowa. Podstawą analizy jest popularność oraz głosy przyznawane przez klientów w tym plebiscycie.

Odznaczenie marki PROLINE tytułem Top Marka potwierdza wysoką rozpoznawalność i wartość wśród finalnych użytkowników narzędzi. – To kolejna nagroda przyznana marce PROLINE. Potwierdza ona jej pozycję na rynku i daje nam ona wiele satysfakcji, ponieważ jest dowodem na to, że reprezentowane przez PROLINE wartości idealnie wpisują się w oczekiwania osób, które naszymi narzędziami pracują. Od chwili wprowadzenia pierwszego produktu Proline na rynek intensywnie pracujemy nad rozwiązaniami wpływającymi na wysoką użyteczność naszych produktów: wprowadzamy modyfikacje, zmieniamy technologie, stale poszukujemy rozwiązań odpowiadającym wymaganiom klienta XXI wieku. Godło „Top Marka” zmotywuje nas do jeszcze cięższej pracy nad poszukiwaniem nowych, innowacyjnych rozwiązań technologicznych oraz dalszych działań na rzecz zwiększenia jakości naszych produktów – powiedziała w czasie ceremonii wręczenie godła Joanna Woźniak, dyrektor marketingu Profix.

Powszechnie wiadomo, że sukces każdej firmy zależy od bardzo wielu czynników: innowacyjności, wytrwałości w realizacji ambitnych celów, a także doskonałej znajomości rynku, jego odbiorców oraz zasad działania. Niezależnie od obranych priorytetów w centrum zainteresowania firmy Profix zawsze znajduje się klient i jego oczekiwania oraz preferencje w doborze odpowiedniej oferty.

czytaj więcej

RAZEM POMÓŻMY DZIECIOM Z DOMÓW DZIECKA ODKRYĆ BAJKOWY ŚWIAT CZYTELNICTWA
4 Lipiec 2019 • Nowości

RAZEM POMÓŻMY DZIECIOM Z DOMÓW DZIECKA ODKRYĆ BAJKOWY ŚWIAT CZYTELNICTWA


RAZEM POMÓŻMY DZIECIOM Z DOMÓW DZIECKA ODKRYĆ BAJKOWY ŚWIAT CZYTELNICTWA

 

Jako przedsiębiorcy dołączmy do grona nowoczesnych firm, które dbają o środowisko.

Wykorzystajmy potencjał elektronicznej wymiany dokumentów i zminimalizujmy liczbę drukowanych stron niezbędnych w procesach logistycznych i księgowych.

Zamiast tego dajmy najmłodszym radość i pozwólmy im wejść w magiczny świat literatury.

Wystarczy jeden podpis: Platforma zakupowa B2B Profix

Już od połowy lipca listy przewozowe będziemy wysyłać drogą elektroniczną. Każdą stronę listu przewozowego przesłaną w formacie elektronicznym zmienimy na jedną stronę książki dla dzieci z domów dziecka. Do końca roku możemy obdarować maluchy blisko 1000 pięknie ilustrowanych książek.

 

JAK DOŁĄCZYĆ DO AKCJI i POMÓC DZIECIOM

Najszybszą i najbardziej ekologiczną metodą jest zalogowanie się do platformy zakupowej B2B PROFIX: partners.profix.com.pl i wypełnienie dostępnego tam formularza. 

 

DODATKOWE KORZYŚCI

Po wyrażeniu zgody, elektroniczny list przewozowy otrzymasz zanim przesyłka dotrze do Ciebie, pozwoli to przygotować się na jej przyjęcie. To także oszczędność czasu, prosta i niezajmująca miejsca archiwizacja, szybkie wyszukiwanie.

 

WYGODNIE I SZYBKO

Zachęcamy również do korzystania z elektronicznej wymiany faktur. Wybierając takie rozwiązanie jeszcze bardziej zwiększymy liczbę kartek, które PROFIX zamieni na strony książek dla dzieci.

czytaj więcej

Dni Otwarte PROFIX 2019
28 Maj 2019 • Nowości

Dni Otwarte PROFIX 2019


Jak co roku spotkaliśmy się z naszymi klientami podczas organizowanych przez nas Dni Otwartych PROFIX. Wydarzenie miało miejsce 17 maja, a wśród uczestników znalazło się ponad 400 przedstawicieli firm partnerskich z kraju i zagranicy, a także reprezentanci dostawców i podmiotów współpracujących.

Mając do dyspozycji ogromną przestrzeń nowego, rozbudowanego, Centrum Logistyczno-Dystrybucyjnego, obecna edycja Dni Otwartych odbyła się na terenie naszej firmy.

Dodatkową zaletą tej formy imprezy była możliwość przedstawienia klientom specyfiki i charakteru codziennej pracy firmy PROFIX. Zaproszeni goście mogli obejrzeć nasz Dział Logowania odzieży roboczej, w którym został zaprezentowany nasz park maszynowy oraz stosowane przez nas techniki personalizacji i znakowania odzieży. W Dziale Badań i Rozwoju odwiedzający mogli zobaczyć, w jaki sposób testowane są nowości produktowe, zanim trafią na rynek i w ręce odbiorców. Nowy, rozbudowany i zmodernizowany Serwis, z kompleksowo wyposażonymi w narzędzia oraz aparaturę diagnostyczną stanowiskami, przybliżył klientom sprawność dokonywanych napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych.

Podczas części konferencyjnej, na której przedstawiliśmy aspekty i rozwiązania naszych najnowszych produktów, klienci mogli podziwiać również występ grupy akrobatycznej oraz wykonany przez profesjonalnych modeli i modelki pokaz odzieży Lahti Pro.

Bezpośrednie zapoznanie się z najświeższymi nowościami produktowymi było możliwe na specjalnie przygotowanej ekspozycji o powierzchni prawie 500 mkw. Oprócz rozbudowanej ekspozycji marek własnych firmy: Proline, Tryton i Lahti Pro, swoje stoiska wystawiły m.in. Stanley, De walt, Tesa, Fiskars i Juco, których produkty również znajdują się w ofercie Profix.

W Ożarowie, w hotelu Mazurkas odbyła się uroczysta, wieczorna gala podczas której wieloletnim partnerom Profix wręczone zostały statuetki Prolion, będące już ikoną trwałej i owocnej współpracy na rynku. O dobrą zabawę taneczną zadbał zespół Melomany oraz Marek Sierocki.

Dziękujemy Serdecznie wszystkim naszym klientom, za liczne przybycie oraz wyśmienitą zabawę.

 

czytaj więcej

Media Społecznościowe
5 Marzec 2019 • Nowości

Media Społecznościowe


W najpopularniejszym serwisie społecznosciowym prowadzimy trzy Fan Page dla naszych marek PROLINE, LAHTI PRO oraz TRYTON.

Niemalże każdego dnia publikujemy posty o różnorodnej tematyce.

Informacje, które udostępniamy trafiają do osób zainteresowanych bezpieczną i wygodną pracą. 

 

Zapraszamy do odwiedzenia naszych Fan Page:

PROLINE: https://www.facebook.com/ProlineTools

LAHTI PRO: https://www.facebook.com/LAHTIPROeurope

TRYTON: https://www.facebook.com/TrytonTools

 

czytaj więcej

PROFIX - Solidny Pracodawca !
5 Marzec 2019 • Nowości

PROFIX - Solidny Pracodawca !


Niezmiernie miło nam poinformować, że firma PROFIX została uhonorowana tytułem Solidny Pracodawca Roku 2018.

Celem programu jest wyłonienie najlepszych pracodawców w Polsce, szczególnie tych, którzy promują ciekawe rozwiązania HR i dzielą się swoim doświadczeniem na łamach ogólnopolskiej prasy.

Kapituła programu wyłania laureatów na podstawie wielu, wystandaryzowanych kryteriów, które składają się na postawę godną miana Solidnego Pracodawcy.

Uzyskanie tego tytułu byłoby niemożliwe bez zaangażowania i pomocy naszych wszystkich pracowników. Ich kompetencje i profesjonalizm pozwalają nam siegać po takie wyróżnienia, jak nagroda Solidnego Pracodawcy 2018

Uzyskany tytuł potwierdza nie tylko nasze osiągnięcia w zakresie HR, ale także dobrą opinię o naszej firmie, wśród naszych pracowników i kontrahentów.

czytaj więcej

PROLINE - najlepsza marka narzędzi ręcznych w Polsce
26 Luty 2019 • Nowości

PROLINE - najlepsza marka narzędzi ręcznych w Polsce


Jest nam niezmiernie przyjemnie poinformować, że w 2019 roku głosami konsumentów PROLINE został uznany najlepszą marką narzędzi ręcznych w Polsce i otrzymał wyróżnienie Złoty Laur Konsumenta 2019 !

Marka PROLINE jest najpopularniejszą polską marką narzędzi ręcznych w kraju – do takich wniosków można dojść, analizując wyniki tegorocznego ogólnopolskiego niezależnego plebiscytu Laur Konsumenta. W stosunku do roku ubiegłego PROLINE uzyskała najwyższe miejsce na podium i została uhonorowana złotem!

Rosnąca od lat rozpoznawalność marki PROLINE i tego roczny sukces, najwyższe uhonorowanie, pokazuje, że restrykcyjne założenia jakościowe i towarzyszące im działania marketingowe przynoszą zakładany skutek. Trzy lata temu w 2015 r. narzędzia ręczne PROLINE zadebiutowały w zestawieniu i otrzymały godło „Odkrycie Roku”. W 2016 r. głosy respondentów uplasowały PROLINE na trzecim miejscu. W 2017 pozwoliły na awans na drugie. W tym roku PROLINE uzyskał pozycję lidera i został odznaczony Złotym Laurem Konsumenta 2019.

Laur Konsumenta od przeszło dziesięciu lat towarzyszy polskim konsumentom, ułatwia im wybór najlepszych produktów. To bez wątpienia jeden z najpopularniejszych w kraju sondaży opinii nabywców. Prowadzony jest na grupie minimum tysiąca głosujących w każdej z kategorii. Sondaże prowadzone są telefonicznie i na tematycznych stronach internetowych. W praktyce blisko milion internautów odwiedzających strony tematyczne staje przed pytaniem konkursowym, które brzmi: „Jaki produkt najczęściej pan/pani wybiera lub poleca innym?”. W zestawieniu jest kilka marek do wyboru. Taki sposób prowadzenia sondażu sprawia, że są one obiektywne i reprezentatywne.

czytaj więcej

Gazele Biznesu 2018
11 Styczeń 2019 • Nowości

Gazele Biznesu 2018


Jako jeden z czołowych producentów oraz dystrybutorów narzędzi ręcznych, elektronarzędzi oraz odzieży roboczej i ochronnej, po raz kolejny Profix znalazł się wśród najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw w Polsce. W ubiegłorocznej edycji rankingu został wyróżniony tytułem „Gazeli Biznesu”.

Od 25 lat konsekwentnie realizujemy założoną strategię rozwoju. Przez ten czas dostarczylismy do swoich kontrahentów kilkadziesiąt milionów produktów, które zmieniły oblicze polskiego rynku narzędziowego. Wdrażamy liczne pionierskie programy wspierające sprzedaż. Zwiększamy przychody i zatrudnienie. Jesteśmy jednym z czołowych producentów oraz dystrybutorów narzędzi ręcznych, elektronarzędzi oraz modnej i nowoczesnej odzieży BHP w Polsce. W swoich działaniach bierzemy pod uwagę konieczność dostosowania się do rosnących potrzeb klientów. Tak było w chwili kiedy wiele lat temu zdecydowaliśmy o budowie Centrum Logistycznego w miejscowości Łomna Las pod Warszawą. Projekt inwestycji został tak przygotowany, aby możliwa była dalsza rozbudowa firmy. W minionym roku zakończyliśmy kolejną dużą inwestycję, która zwiększyła powierzchnię magazynową o dodatkowe 8 tys. mkw. Dobre wyniki finansowe, wzrost zatrudnienia i coraz bardziej widoczne działania prokonsumenckie sprawiły, że po raz kolejny zostaliśmy docenieni w corocznym rankingu „Gazele Biznesu”, organizowanym przez redakcję Pulsu Biznesu.

Ranking Gazele Biznesu — to ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. I edycja rankingu Gazele Biznesu odbyła się w 2000 roku. Gazela to firma małej lub średniej wielkości, która dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów. Autorem rankingu jest wywiadownia gospodarcza Coface Poland, która jest odpowiedzialna za weryfikację danych finansowych zgłoszonych przedsiębiorstw.

czytaj więcej

PROFIX wieloletnim członkiem ZPP
7 Listopad 2018 • Nowości

PROFIX wieloletnim członkiem ZPP


Firmie PROFIX od samego początku jej działalności przyświecają zasady uczciwych praktyk rynkowych, wolności działalności przedsiębiorstw w Polsce oraz konkurencja zgodna z zasadami fair play. 

PROFIX od wielu już lat jest stałym członkiem Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. 

Jednym z celów Związku Przedsiębiorców i Pracodawców jest działanie na rzecz poprawy warunków funkcjonowania przedsiębiorstw w Polsce, czego wyrazem m.in. jest inicjowanie i wspieranie wszelkich działań zmierzająceych do wyeliminowania z polskiego prawodawstwa ograniczeń działalności gospodarczej przekraczających wymagania UE (EU + 0) i tym samym wyrównania szans konkurencyjnych pomiędzy polskimi i europejskimi przedsiębiorstwami.

Więcej na temat celów, zadań i aktywności podejmowanych przez ZPP można uzyskać na stronach internetowych Związku: www.zpp.net.pl i www.dobry.biz .

czytaj więcej

Jeszcze więcej dobrych narzędzi i funkcjonalnych ubrań
26 Wrzesień 2018 • Nowości

Jeszcze więcej dobrych narzędzi i funkcjonalnych ubrań


Polacy docenili jakość narzędzi PROLINE, elektronarzędzi i maszyn TRYTON oraz funkcjonalność i modny krój ubrań roboczych LAHTI PRO.

Warszawska firma Profix właściciel tych marek chce w dalszym ciągu rozwijać ofertę. Do realizacji tego celu potrzebowała nowych powierzchni magazynowych.

15 września Krzystof Sobieraj, prezes Zarządu Profix symbolicznie przeciął wstęgę i tym samym zakończona została rozbudowa centrum logistyczno-handlowego Profix w podwarszawskiej miejscowości Łomna Las. Inwestycja trwała dwanaście miesięcy. Obejmowała dobudowanie do istniejących już magazynów nowych powierzchni i połączenia ich w jeden "organizm".

Tak rozległe centra logistyczne muszą spełniać wiele rygorystycznych przepisów, w tym te o ochronie środowiska. Już na etapie projektowania udało się wypracować kompromis i stworzyć między starym a nowym magazynem specjalny łącznik z ekologicznym dachem pokrytym murawą. Co bardzo istotne będzie on spełniał także funkcje magazynowe. Znajdzie się w nim miejsce na okazałą wzorcownię, w której będą prezentowane najciekawsze produkty znajdujące się w ofercie firmy. Cały kompleks logistyczny Profix udało się zamknąć w interesującej formie, która dobrze wpisuje się w otaczający lokalny krajobraz.

W czasie prac budowlanych przygotowano jednocześnie wszelkie instalacje niezbędne w czasie planowanych, kolejnych etapów rozbudowy zarówno magazynów jak i powierzchni biurowej.

Zakończony w tym roku pierwszy etap inwestycji znacząco zwiększył możliwości logistyczno- usługowe Profix. Przestrzeń magazynowa zwiększyła się o 8000 mkw, powstał także specjalnie wydzielony budynek o powierzchni 3000 mkw przeznaczony na działalność serwisowo-badawczo-usługową. Swoją siedzibę znajdą w nim trzy bardzo istotne dla klientów Profix działy: serwis, dział logowania oraz jednostka badawczo-rozwojowa.

Wszechstronny serwis

Każde duże przedsiębiorstwo oferujące maszyny powinno posiadać w swoich strukturach jednostkę do zadań, której należy obsługa gwarancyjna, jak i pogwarancyjna sprzedawanych urządzeń. Dział taki pojawił się w Profix już w 2007 roku, w chwili kiedy na rynku zadebiutowały pierwsze elektronarzędzia oznaczone marką Tryton i Vulcan. W ciągu 11 lat obecności na rynku rodziny asortymentowe produktów tych marek rozrosły się do blisko 250 rodzajów urządzeń. Same zaś marki  zdobyły uznanie klientów, a liczba corocznie sprzedawanych maszyn zamyka się dziś sześciocyfrową liczbą.

Obecnie o pełną satysfakcję użytkowników dba zespół doświadczonych fachowców, którzy serwisują zarówno elektronarzędzia jak i maszyny spalinowe. Nowa siedziba serwisu jest nowoczesna i bardzo przestronna. Każdy z serwisantów otrzymał indywidualne stanowisko, które może urządzić w oparciu o swoje preferencje narzędziowe i dopasować do charakterystyki serwisowanych maszyn. W serwisie znalazły się także pomieszczenia przygotowane do obsługi maszyn spalinowych. Zamontowano w nich specjalne podnośniki i wyciągi, które zapewniają optymalną cyrkulację powietrza i odprowadzenie spalin. Udogodnieniem jest również podręczny magazyn części zamiennych oraz mała sala konferencyjna, w której prowadzone będą szkolenia dla niezależnych serwisów elektronarzędziowych oraz pracowników punktów zajmujących się sprzedażą maszyn Tryton i Vulcan Concept.

Badania i rozwój

Profix od pierwszych dni działalności kładł duży nacisk na kwestię jakości oferowanych produktów. W pierwszych latach działalności w strukturach organizacyjnych firmy funkcjonowała komórka kontroli jakości. Z biegiem czasu została ona przekształcona w dział badań i kontroli jakości.

Zatrudnieni w niej inżynierowie oprócz stałej kontroli powtarzalności jakości produktów pochodzących z nowych dostaw, zajmują się badaniem prototypów nowych narzędzi. Sprawdzają ich cechy wytrzymałościowe i materiałowe. Na podstawie, wyników badań dział zakupów może dokonać wyboru najlepszych z punktu widzenia klienta ostatecznego rozwiązań. Przeprowadzając się do nowej części budynku jednostka kontrolno-badawcza Profix znacznie powiększyła swój powierzchniowy stan posiadania. Nowy metraż pozwolił na zgromadzenie w jednym miejscu wszystkich urządzeń pomiarowych i testowych oraz złożenia zamówienia na kolejne specjalistyczne mierniki i testery. W ciągu najbliższych miesięcy w oparciu o nową infrastrukturę badawczą będzie można jeszcze dokładniej kontrolować jakość i trwałość narzędzi, elektronarzędzi i artykułów BHP. Asortyment będzie rozwijany w oparciu o rzeczowe informacje pochodzące z własnych obiektywnych, drobiazgowych badań.

Usługi dodatkowe

Dział logowania, popularnie zwany hafciarnią to najmłodsza jednostka organizacyjna w strukturze Profix. Został powołany do życia w styczniu 2016 roku. W pierwszym okresie działania dysponował podstawowym parkiem maszynowym. Jednak wygoda jaką niesie ostatecznym klientom możliwość znakowania odzieży bezpośrednio u jej producenta zyskała dużą grupę zwolenników. Z nowej usługi zdecydowało się skorzystać wielu klientów.

Już pod koniec 2016 roku zaszła konieczność rozbudowy parku maszynowego. Nowe możliwości, większa wydajność oraz krótsze terminy realizacji zadziałały i liczba klientów zainteresowanych znakowaniem odzieży znacznie się powiększyła. Ponownie zwiększono liczbę maszyn oraz załogi. Szybko jednak zdecydowanie większa skala zamówień wyczerpała możliwość dalszego rozwoju tego działu.

Podejmując decyzję o rozbudowie oraz wydzieleniu cześci usługowej wzięto pod uwagę potrzeby działu logowania. Tak zaprojektowano pomieszczenia, rozkład oraz co najważniejsze ich liczbę, aby możliwy był dalszy rozwój zaplecza maszynowego w perspektywie jeszcze większej liczby zamówień.

Magazyn

Oddane do użytku nowe powierzchnie magazynowe są w tej chwili zagospodarowywane i włączane do informatycznego systemu logistycznego. Dodawane są nowe lokalizacje. Po zakończeniu tych prac i po zamontowaniu regałów wysokiego składowania rozpocznie się normalna eksploatacja. Nowe miejsca paletowe pozwolą w kolejnych latach na dalsze rozbudowanie oferty narzędzi, elektronarzędzi i artykułów BHP. Poprawią także dostępność tzw. produktów sezonowych w kulminacyjnych okresach. Z punktu widzenia ostatecznego użytkownika produktów oznaczonych markami własnymi Profix - nowe powierzchnie to jeszcze większy wybór specjalistycznych narzędzi, jeszcze ciekawsza oferta i jeszcze więcej nowości. Prace wykonane w trakcie pierwszego etapu rozbudowy przygotowały Profix do kolejnych inwestycji. Firma w każdej chwili może przystąpić do II etapu rozbudowy i dodatkowo powiększyć powierzchnię magazynową i jeśli zajdzie potrzeba także biurową.

Wrześniowe uroczystości

W uroczystości otwarcia nowej hali magazynowej wzięli udział przedstawiciele mazowieckich władz samorządowych oraz firm odpowiedzialnych za przeprowadzenie inwestycji. Liczną grupę stanowili pracownicy Profix. Wstęgę uroczyście przeciął prezes firmy Krzysztof Sobieraj.

W dalszej części uroczystości odczytany został okolicznościowy list od marszałka województwa mazowieckiego. Adam Struzik podziękował organizatorom za zaproszenie na uroczystość oraz pogratulował osiągnięcia jakim jest otwarcie nowego obiektu logistycznego. Podkreślił, że rozbudowa magazynu świadczy, o tym że produkty dostarczane przez Profix mają swoje stałe miejsce w strukturze dostaw narzędzi w tej części Europy.  Zdaniem marszałka województwa na uznanie zasługuje również fakt, że narzędzia firmy wprowadzane są na rynek pod markami własnymi, a dobry odbiór ze strony klientów świadczy o ich dobrej jakości i rosnącym zaufaniu do firmy. W swoim wystąpieniu wójt gminy Czosnów zwrócił uwagę, na to, że Profix jest jednym z większych pracodawców w regionie, jest otwarty na potrzeby społeczności lokalnej i często wspomaga ją uczestnicząc w akcjach o charakterze charytatywnym i rozrywkowym.

Swoje wystąpienia mieli przedstawiciele powiatu nowodworskiego. Bardzo miłym zaskoczeniem dla zgromadzonych było odznaczenie Lecha Pyrżaka  oraz Krzysztofa Sobieraja medalem pamiątkowym „Pro Masovia” - najwyższą odznaką województwa mazowieckiego. Medal przyznano za wkład w rozwój powiatu nowodworskiego i gminy Czosnów.

Uroczystość uświetnił występ Pawła Burczyka. Na ten wieczór nowa hala magazynowa przeobraziła się bowiem w widownię teatralną, a na profesjonalnej scenie wystawiono przedstawienie pt. "Cztery tony podłogi". Uroczystość zakończył natomiast efektowny pokaz sztucznych ogni, który na blisko 10 minut rozświetlił niebo nad centrum logistycznym Profix.

czytaj więcej

Profix laureatem Plebiscytu Złoty Płatnik 2017
19 Lipiec 2018 • Nowości

Profix laureatem Plebiscytu Złoty Płatnik 2017


Kolejny już rok z rzędu, firma PROFIX została laureatem Plebiscytu Złoty Płatnik.

Złoty Płatnik jest niezmiernie prestiżowym wyróżnieniem za zachowanie najwyższych standardów dyscypliny płatniczej.

Wyróżnienie to przyznawane jest firmom spełniającym jednocześnie wszystkie z wymaganych kryteriów, tj. PMI (Wskaźnik Moralności Płatniczej), Rating na poziomie powyżej CCC oraz brak aktywnych windykacji.  

Na rynku polskim kryteria takie spełnia zaledwie kilka procent firm, stąd też Certyfikat Złoty Płatnik uznawany jest za elitarne odznaczenie. Świadczy ono rzetelności przedsiębiorstwa, a firma jest partnerem, o najwyższym Wskaźniku Moralności Płatniczej w danym roku.

Więcej informacji na temat Plebiscytu Złoty Płatnik 2017 można znaleźć na: www.zlotyplatnik.pl .

   * PMI (Wskaźnik Moralności Płatniczej) to dynamiczny wskaźnik stanowiący istotną wskazówkę przy podejmowaniu decyzji o udzieleniu kredytu kupieckiego danemu kontrahentowi. Do wyliczenia tego wskaźnika brane są pod uwagę przesłane przez uczestników należności, liczba dni średniego opóźnienia w płatnościach oraz zdarzenia prawne dotyczące danego kontrahenta. 

Wskaźnik Moralności Płatniczej w przedziale 80-100 oznacza: Polecamy współpracę, rzetelny kontrahent, opóźnienia w regulowaniu zobowiązań praktycznie nie występują.

czytaj więcej

DNI OTWARTE PROFIX 2018 już za nami
16 Maj 2018 • Nowości

DNI OTWARTE PROFIX 2018 już za nami


25 lat… ćwierć wieku… od niewielkiego garażu, po ogromne centrum logistyczne i magazynowe… od lokalnej sprzedaży detalicznej, po lidera rynku i eksport do ponad 30 krajów…

W świetle tak uroczystego jubileuszu 25 lat działalności firmy, odbyły się tegoroczne Dni Otwarte PROFIX, zorganizowane w Hotelu Narvil w Serocku.

W dniach otwartych wzięło udział ok. 500 przedstawicieli firm partnerskich, a także reprezentanci dostawców i podmiotów współpracujących.

Dni Otwarte były okazją do zapoznania się z szeroką ofertą modnej i  bezpiecznej odzieży roboczej oraz narzędzi i elektronarzędzi, wliczając w to liczne nowości, które trafiły bądź trafią w najbliższym czasie do liczącego już kilkanaście tysięcy pozycji asortymentu Profix.
Oprócz rozbudowanej ekspozycji marek własnych firmy: Proline, Tryton i Lahti Pro, swoje stoiska wystawiły m.in. Tesa, Stanley, Fiskars i Action Can, których produkty również znajdują się w ofercie Profix.

Podczas wieczornej uroczystej gali, wieloletnim partnerom Profix wręczone zostały statuetki Prolion, będące już ikoną trwałej i owocnej współpracy na rynku.

Dzięki przeprowadzonej podczas spotkania licytacji, wraz z Fundacją Radia ZET, zebrane środki trafią do osób najbardziej potrzebujących. Fundacja wspiera i pomaga chorym i niepełnosprawnym dzieciom.

Dziękujemy Serdecznie wszystkim naszym klientom, za liczne przybycie oraz wyśmienitą zabawę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

czytaj więcej

SREBRNY LAUR KONSUMENTA 2018 DLA PROLINE
14 Marzec 2018 • Nowości

SREBRNY LAUR KONSUMENTA 2018 DLA PROLINE


Jakość naszych narzędzi i precyzja wykonania została uznana po raz kolejny w niezależnym plebiscycie Laur Konsumenta 2018.

Otrzymane srebrne wyróżnienie daje nam satysfakcję i podkreśla fakt, iż nasze produkty są cenione przez konsumentów za ich jakość i profesjonalne wykonanie, a marka PROLINE jest z roku na rok coraz bardziej rozpoznawalna.  

Laur Konsumenta to ogólnopolski projekt konsumencki, którego efektem jest wyłanianie każdego roku najpopularniejszych produktów i marek w swoich kategoriach. Zakrojony na skalę ogólnopolski plebiscyt przynosi producentom i dystrybutorom towarów oraz usługodawcom odpowiedź na jedno z podstawowych pytań: które produkty i usługi są obecnie najpopularniejsze w swojej grupie.

Plebiscyt  Laur Konsumenta prowadzony jest w każdej kategorii na grupie min. 1000 respondentów.

czytaj więcej

POŁĄCZENIE WIELU LAT DOŚWIADCZEŃ Z NAJWYŻSZĄ JAKOŚCIĄ!
14 Marzec 2018 • Nowości

POŁĄCZENIE WIELU LAT DOŚWIADCZEŃ Z NAJWYŻSZĄ JAKOŚCIĄ!


Doświadczeni fachowcy postawili na sprawdzoną jakość naszych narzędzi PROLINE. 

Przegląd auta, zwykła wymiana oleju lub klocków hamulcowych? A może profesjonalne prygotowanie Twojego auta do najcięższych warunków rajdowych i wykorzystanie całego potencjału silnika. 

Trax Racing wywodzi się z pasji do sportów samochodowych i opiera na nich dużą część swojej działalności. Dzięki ogromnej wiedzy i umiejętnościom zdobytych podczas różnego rodzaju imprez sportowych może pochwalić się kadrą mechaników wyspecjalizowaną w pełnym zakresie usług serwisowych.

Serwisując samochody swoich klientów podczas różnego rodzaju zawodów sportu samochodowego takich jak rajdy, wyścigi oraz drift przyczyniła się do zdobycia wielu znaczących tytułów i pucharów.

czytaj więcej

LAHTI PRO WSPIERA MONTERIADĘ 2018 !
14 Marzec 2018 • Nowości

LAHTI PRO WSPIERA MONTERIADĘ 2018 !


Na przełomie stycznia i lutego br. wspieraliśmy Monteriadę 2018.

Ekipy Montażystów ubrane w wygodne i bezpieczne ubrania robocze Lahti Pro, prezentowały profesjonalne i prawidłowe techniki montażu.

Udział w MONTERIADZIE to znakomita okazja do zapoznania się z nowoczesnymi metodami montażu wyrobów stolarki budowlanej: okien, drzwi, bram czy też osłon okiennych. Wydarzenie jest dedykowane dla inwestorów, monterów, sprzedawców  i dystrybutorów stolarki budowlanej, a także uczniów szkół branżowych.

To już kolejna edycja Monteriady, aktywnie wspierana przez Lahti Pro !

czytaj więcej

Srebrny Laur Konsumenta 2017 dla PROLINE
27 Lipiec 2017 • Nowości

Srebrny Laur Konsumenta 2017 dla PROLINE


Marka PROLINE jest jedną z najpopularniejszych polskich marek narzędzi ręcznych w kraju – do takich wniosków można dojść analizując wyniki tegorocznego ogólnopolskiego, niezależnego plebiscytu Laur Konsumenta.

Rosnąca od lat rozpoznawalność marki PROLINE pokazuje, że restrykcyjne założenia jakościowe i towarzyszące im działania marketingowe przynoszą zakładany skutek. Dwa lata temu w 2015 roku narzędzia ręczne PROLINE zadebiutowały w zestawieniu i otrzymała godło "Odkrycie Roku". W 2016 roku głosy respondentów uplasowały PROLINE na trzecim miejscu, a w tym zapewniły awans na pozycję wicelidera. Jest to o tyle ważne, że właśnie w tym roku marka PROLINE obchodzi jubileusz 20-lecia obecności na rynku. W tym czasie udało się stworzyć ofertę ponad 5000 produktów, które są bardzo dobrze dopasowane do wymagań odbiorców, są coraz częściej przez nich wybierane i polecane.

Laur Konsumenta od przeszło dziesięciu lat towarzyszy polskim konsumentom, ułatwia im wybór najlepszych produktów. To bez wątpienia jeden z najpopularniejszych w kraju sondaży opinii nabywców. Prowadzony jest na grupie minimum tysiąca głosujących w każdej z kategorii. Sondaże prowadzone są telefonicznie i na tematycznych stronach internetowych. W praktyce blisko milion internautów odwiedzających strony tematyczne staje przed pytaniem konkursowym, które brzmi: „Jaki produkt najczęściej pan/pani wybiera lub poleca innym?” W zestawieniu jest kilka marek do wyboru. Taki sposób prowadzenia sondażu sprawia, że są one obiektywne i reprezentatywne.

czytaj więcej

Gepard Biznesu 2015 dla Profix
2 Wrzesień 2016 • Nowości

Gepard Biznesu 2015 dla Profix


Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość o przyznaniu nam wyróżnienia w X edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2015, w VIII edycji Konkursu Efektywna Firma 2015 oraz w VIII edycji Konkursu Potęga Biznesu Godna Zaufania 2015.

Funkcjonujemy na rynku już od 20 lat, będąc jednym z największych dystrybutorów narzędzi i elektronarzędzi w Polsce. Dzięki zdobywanemu przez lata doświadczeniu, znamy doskonale potrzeby i wymagania klientów.

W całej swojej dotychczasowej działalności rozwijamy się zgodnie z najnowszymi trendami oraz wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom rynku. Niezmiernie cieszy nas fakt, że innowacyjność oraz dbałość o najwyższą jakość oferowanych produktów, pozwala nam plasować się na pozycji lidera, którego najlepszym dowodem jest przyznane wyróżnienie.

czytaj więcej

Produkt LAHTI PRO finalistą konkursu DOBRY WZÓR 2016
1 Sierpień 2016 • Nowości

Produkt LAHTI PRO finalistą konkursu DOBRY WZÓR 2016


Nasz produkt, Trzewiki Ochronne Ocieplane marki LAHTI PRO został finalistą konkursu DOBRY WZÓR 2016.

Zapoznaj się z naszym produktem: Trzewiki Ochronne Ocieplane

 

Konkurs Dobry Wzór organizowany jest przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego od 1993 roku. Konkurują w nim ze sobą produkty wskazane przez jedyny w kraju, niezależny monitoring wzorniczy rynku. W wyniku monitoringu do konkursu zapraszani są producenci, dystrybutorzy, usługodawcy i studia projektowe, których produkty i usługi zostały rekomendowane przez ekspertów Instytutu, jako spełniające wymogi dobrego wzornictwa.

Celem konkursu jest wyróżnienie produktów i usług charakteryzujących się wysoką jakością wzornictwa oraz wspieranie ich producentów i dystrybutorów.

Produkty i usługi biorące udział w konkursie, poddawane są dwuetapowej ocenie wzorniczej, w pierwszym etapie przez Komisję Ekspertów, która wyłoni finalistów konkursu oraz w drugim przez Jury konkursu, które wybierze laureatów.

 

czytaj więcej

Znak Jakości dla naszej Pilarki Wielofunkcyjnej !
22 Czerwiec 2016 • Nowości

Znak Jakości dla naszej Pilarki Wielofunkcyjnej !


Nasz produkt Pilarka Wielofunkcyjna TRYTON TPW600K otrzymał Znak Jakości Home Zone.

Home Zone – jakość i niezawodność” to ogólnopolska inicjatywa, która wspiera i wyróżnia najlepsze firmy budowlane, remontowo-wykończeniowe i aranżacyjne. Projekt ma na celu przyznawanie Znaku Jakości i Niezawodności przedsiębiorstwom, których oferowane produkty i usługi są gwarantem najwyższej jakości.

Odznaczenie Home Zone jest cenną wskazówką w wyborze niezawodnych  produktów i usług, a takie kryteria spełnia nasza Pilarka Wielofunkcyjna TRYTON.

Zapoznaj się z naszym produktem: TRYTON TPW600K

 

czytaj więcej

BMW PROLINE Tour 2016
15 Czerwiec 2016 • Nowości

BMW PROLINE Tour 2016


BMW PROLINE Tour to cykl imprez, na których obecni jesteśmy wraz z naszym Tirem ekspozycyjnym Teamu Wyścigowego BMW Sikora. 

Podczas eventów promujemy markę PROLINE oraz współpracę z Teamem Wyścigowym BMW Sikora. 
Odwiedzający mogą zapoznać się z szeroko prezentowanym asortymentem marki PROLINE oraz porozmawiać i wymienić doświadczenia z naszymi specjalistami.

Całości ekspozycji dopełnia Tir ekspozycyjny BMW PROLINE oraz wyścigowe motocykle BMW S 1000RR, których nasz Champion Ireneusz Sikora startuje w zawodach.
O rozrywkę i dobrą zabawę dbają nasi animatorzy organizując konkursy z atakcyjnymi nagrodami. Wkręcanie wkrętów na czas, podciąganie na drążku, czy wymiana i montaż koła samochodowego angażuje do zabawy niejednokrotnie nawet całe rodziny odwiedzających naszą ekspozycję.

Zapraszamy na najbliższe wydarzenia z cyklu BMW PROLINE Tour, które odbędą się:

- 16 czerwca, Olsztyn, sklep Metalzbyt

- 18 czerwca, Leoncin, sklep Rutkowscy

 

czytaj więcej

Profix laureatem Plebiscytu Złoty Płatnik 2015
13 Czerwiec 2016 • NowościKomunikaty prasowe

Profix laureatem Plebiscytu Złoty Płatnik 2015


Niezmiernie miło nam poinformować, iż firma PROFIX została laureatem Plebiscytu Złoty Płatnik 2015.

Złoty Płatnik 2015 to prestiżowe wyróżnienie za zachowanie najwyższych standardów dyscypliny płatniczej, które jest przyznawane firmom spełniającym jednocześnie wszystkie z następujących kryteriów:

- PMI (Wskaźnik Moralności Płatniczej) *. Do uzyskania Nagrody, wskaźnik PMI musi wynosić minimum 80 punktów. Firma PROFIX uzyskała wskaźnik PMI ma na poziomie 99 punktów !

- Rating na poziomie powyżej CCC

- Brak aktywnych windykacji.  

Jedynie 5% firm na polskim rynku spełnia ww. kryteria. Oznacza to, że Certyfikat Złoty Płatnik 2015 to elitarne odznaczenie, świadczące o rzetelności firmy, a kontrahent jest liderem, o najwyższym Wskaźniku Moralności Płatniczej w 2015 roku. Laureaci zostali wyłonieni na podstawie danych pochodzących z Programu Analiz Należności Euler Hermes Collections, w którym można znaleźć wiarygodne dane o aktualnej sytuacji kontrahentów, branży oraz rynku. 

Więcej informacji na temat Plebiscytu Złoty Płatnik 2015 można znaleźć na: web: www.zlotyplatnik.pl

--------------------------------------------

* PMI (Wskaźnik Moralności Płatniczej) to dynamiczny wskaźnik stanowiący istotną wskazówkę przy podejmowaniu decyzji o udzieleniu kredytu kupieckiego danemu kontrahentowi. Do wyliczenia tego wskaźnika brane są pod uwagę przesłane przez uczestników należności, liczba dni średniego opóźnienia w płatnościach oraz zdarzenia prawne dotyczące danego kontrahenta. 

Wskaźnik Moralności Płatniczej w przedziale 80-100 oznacza: 

Polecamy współpracę, rzetelny kontrahent, opóźnienia w regulowaniu zobowiązań praktycznie nie występują.

 

czytaj więcej

Dni Otwarte PROFIX 2016
17 Maj 2016 • Nowości

Dni Otwarte PROFIX 2016


13 maja mieliśmy przyjemność gościć naszych Klientów podczas Dni Otwartych PROFIX, które odbyły się w Hotelu Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim.

Prezentację nowości LathiPRO, Proline oraz Tryton urozmaicił pokaz mody. Modelki ubrane w stroje wykonane z produktów LahtiPRO promowały nowoczesny design marki. Spódniczka wykonana z rękawiczek ochronnych, czy jaskrawa sukienka nawiązująca do kamizelek ostrzegawczych LahtiPRO to tylko niektóre z akcentów „Bezpieczeństwa w Modzie”, jakie mogli podziwiać nasi goście.

Na zewnętrznej części ekspozycji targowej, przy sprzyjającej pogodzie mogliśmy zaprezentować naszym Klientom produkty oferowanych marek.

Emocje oraz zdrową rywalizację zapewnił konkurs wkręcania wkrętów na czas, zorganizowany z użyciem niezawodnych wkrętarek Tryton.

Ekspozycje swoich produktów zaprezentowali również nasi dostawcy, firmy Stanley, Juco, Tesa i Fiskars.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się ekspozycja wystawiona przez BMW Sikora Team. Podczas imprezy Klienci mieli możliwość obejrzeć m.in. motocykle wyścigowe BMW S1000RR oraz spotkać osobiście Wicemistrza Polski w kategorii Superbike.

Miłośnicy starej motoryzacji mieli możliwość podziwiać zachowane w oryginale auta, takie jak Fiat 125p, Syrena 105, a także nasz rodzimy król szos, czyli popularny „Maluch”.

Podczas wieczornej Gali odbyło się uroczyste wręczenie nagród oraz statuetek PROLion dla naszych Klientów.

Dobrą zabawę zapewnił zespół Czerwone Gitary, który swoim brzmieniem momentalnie zapełnił parkiet taneczny.

Serdecznie Dziękujemy naszym Klientom oraz Dostawcom za przybycie oraz świetną zabawę i atmosferę.

czytaj więcej

Klienci nagrodzili markę PROLINE brązowym Laurem Konsumenta 2016
10 Kwiecień 2016 • Komunikaty prasowe

Klienci nagrodzili markę PROLINE brązowym Laurem Konsumenta 2016


W tegorocznej odsłonie ogólnopolskiego konkursu Laur Konsumenta 2016 – narzędzia PROLINE, znajdujące się w ofercie firmy PROFIX zostały uhonorowane brązowym godłem. Plebiscyt wyłania najlepsze marki w danej kategorii. Jego laureaci otrzymują jedno z bardziej wyjątkowych wyróżnień, przyznawane jest bowiem przez samych konsumentów. Dzięki temu głosowanie ma szanse przedstawić precyzyjny krajobraz tendencji rynkowych.

Codziennie używamy dziesiątek produktów i niemal non stop zmagamy się z wyborem „co będzie najlepsze?”. Bywa jednak, że szukanie odpowiedzi skutecznie spędza nam sen z powiek. Szeroki wachlarz ofert producentów, nie usprawnia procesu podejmowania decyzji. We właściwym rozeznaniu pomaga nam plebiscyt Laur Konsumenta. Jego wyniki mogą być najtrafniejszym drogowskazem w dotarciu do celu, czyli wyboru wymarzonego produktu.

PROLINE co roku nagradzany

Dla marki PROLINE działającej na rynku nieprzerwanie od 1993 uhonorowanie nagrodą popularności produktów i usług „Laur Konsumenta” nie jest nowością. W ubiegłym roku wytwarzane przez nią narzędzia zostały wyróżnione godłem „Odkrycie Roku 2015”. Jednak tegoroczna wygrana i brązowe godło jest dla marki potwierdzeniem nieprzemijającego zaufania ze strony jej nabywców. – Od pierwszych lat działalności zmierzamy do podwyższenia jakości proponowanych przez nas rozwiązań. Nagroda jaką przyznali nam konsumenci utwierdza nas w przekonaniu, że nasze produkty mają wiernie miejsce w pracowniach i schowkach nie tylko profesjonalnych fachowców, lecz także majsterkowiczów. Kolejny w naszej kolekcji konsumencki laur uznania motywuje nas do dalszej pracy
i jest swoistym dowodem, że warto wkładać ogromny wysiłek w konstruowanie innowacyjnych narzędzi w Polsce. Odbiorcy, którzy jeszcze nie mieli szansy poznać naszych produktów, dzięki odznaczeniu Laurem Konsumenta, będą świadomi, że mogą zaufać naszym wyrobom –
mówi Joanna Woźniak, Dyrektor Marketingu firmy PROFIX, do której należy marka PROLINE. Aktualnie dystrybutor ma
w swoim asortymencie ponad 10 000 produktów od  narzędzi, elektronarzędzi aż po odzież roboczą i ochronną. Dzięki jego towarom wiele grup zawodowych może pracować nie tylko wydajniej, ale i bezpieczniej.

Unikatowa nagroda

Laur Konsumenta to ogólnopolski projekt, tropiący najlepszych z najlepszych w danej kategorii. Jego zamysł jest o tyle wyjątkowy, że pozwala na dokładne odzwierciedlenie aktualnych tendencji rynkowych. Nietuzinkowe jury plebiscytu, w skład którego wchodzą sami konsumenci jest gwarancją miarodajnych wyników. Dzięki wypracowanej renomie konsumenckie godło kontroluje dziś jakość
w bardzo szerokim zakresie. Jest nie tylko wyrazem uznania ze strony klientów, lecz także informacją zwrotną dla dystrybutorów. Oceny konsumentów są gromadzone za pomocą rozmów telefonicznych
i ankiet dostępnych na wielu stronach internetowych. Minimalna liczba odnotowanych opinii została ustalona na poziomie tysiąca głosów dla każdej kategorii.

czytaj więcej

PROFIX z Odznaką Honorową za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki RP
21 Marzec 2016 • Nowości

PROFIX z Odznaką Honorową za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki RP


PROFIX jest przedsiębiorstwem mającym istotny wkład w rozwój polskiej gospodarki, co doskonale potwierdza przyznanie firmie 27 maja 2015 Odznaki Honorowej z rąk Ministra Gospodarki. To najlepszy dowód na to, że PROFIX jest dostawcą wysokiej jakości produktów, świetnym partnerem handlowym oraz miejscem, w którym warto pracować.

czytaj więcej

Sponsoring Jarka Hampla
11 Marzec 2016 • Nowości

Sponsoring Jarka Hampla


PROLINE marka wysokiej jakości narzędzi ręcznych jest dobrze znana miłośnikom sportów motorowych. Logotyp PROLINE pojawiał się wielokrotnie na arenach zawodów żużlowych. Od 2011 roku w barwach tej marki występuje żużlowy wicemistrz świata Jarosław Hampel.

czytaj więcej

PROLINE zacieśnia współpracę z BMW
19 Listopad 2015 • Nowości

PROLINE zacieśnia współpracę z BMW


Marka wysokiej jakości narzędzi ręcznych PROLINE wraz dealerem światowego lidera jakości na rynku automotive –BMW, rozpoczęły wspólną akcję promocyjną. Program został ogłoszony na specjalnym spotkaniu dla dystrybutorów narzędzi PROLINE w Hotelu BOSS, 18 listopada 2015 roku.

czytaj więcej

PROLINE partnerem Kampanii DOBRY MONTAŻ
15 Październik 2015 • Nowości

PROLINE partnerem Kampanii DOBRY MONTAŻ


Kampania edukacyjna DOBRY MONTAŻ Związku Polskie Okna i Drzwi ma zwrócić uwagę konsumentów na to jak ważny jest nie tylko sam produkt, ale i sposób jego montażu. W momencie zakupu okien, drzwi, elementów fasady, bramy czy innych produktów budowlanych powinniśmy szukać wykwalifikowanego montera, który korzysta z dobrych materiałów i narzędzi.

czytaj więcej

PROFIX na VI Kongresie Stolarki Polskiej!
23 Maj 2015 • Nowości

PROFIX na VI Kongresie Stolarki Polskiej!


Firma PROFIX, jeden z wiodących dystrybutorów narzędzi na polskim rynku, wzięła udział w VI Kongresie Stolarki Polskiej. Największe w naszym kraju wydarzenie skierowane do przedstawicieli branży polskiej stolarki otworowej odbyło się w dniach 21-22 maja 2015 roku w Ożarowie Mazowieckim. PROFIX był Partnerem Wspierającym Kongresu.

czytaj więcej

PROLINE Odkryciem Roku 2015
25 Marzec 2015 • Nowości

PROLINE Odkryciem Roku 2015


W 2015 roku marka PROLINE z portfolio firmy PROFIX została dwukrotnie doceniona przez klientów. Narzędzia PROLINE otrzymały godło Odkrycie Roku 2015 w prestiżowym ogólnopolskim plebiscycie Laur Konsumenta. Z kolei ręczne narzędzia ogrodowe PROLINE uhonorowano Brązowym Godłem KONSMENCKIEGO LIDERA JAKOŚCI 2015. Te szczególnie cenne wyróżnienia, przyznawane przez samych klientów, potwierdzają mocną pozycję rynkową marki.

czytaj więcej


e-mail

kontakt

Kontakt

Centrum Dystrybucyjno-Handlowe PROFIX

Łomna Las, ul. Dobra 3 05-152 Czosnów tel. +48 22 78-59-600 tel. +48 22 78-59-610 e-mail: profixtools@profix.com.pl

PROFIX LOGO © Profix2021